15 Ağustos 2015 Cumartesi

MİSSHA NEAR SKIN (NEMLENDİRİCİ ETKİLİ) TONİK


Ankamall Missha ziyaretimde cildime yapılan inceleme ile hiç bilmediğim bir şey söylenmedi; cildimin ve göz çevremin oldukça,   kuru hassas olduğu dönemde yaptığım ziyarette Near Skin yoğun nem serisinden tonik ve göz kremi benimle birlikte ayrıldı mağazadan. 1 ayı aşkın süredir kullandığım tonik ile ilgili düşüncelerime gelirsek ; 


Şişesinden başlaycak olursak; ısı ve ışık geçirmemesi adına oldukça kalın ve şeffaf olmayan bir yapısı var, sevdim. Gerçi ben karton ambalajını atmadım halen onun içinde muhafaza ediyorum ama yine de ısı ve ışık geçirmemesi adına düşünülmüş güzel bir ambalaja sahip. Ürünlerin uzun ömürlü olması adına ısı ve ışıktan korumak gerekiyor malum. Sıvı yapısı gereği standart dökme formunda, pompa vs. değil. Ne az ne çok yeterli miktarda kullanım için gereken de bu zaten. 


Kullanınca beni çok mutlu eden keskin ve güzel kokusu var. Sevmeyenler olabilir. Malum sadece Ankara'da olan bir marka, yerinden alma şansı olanlar için; almadan önce koklamakta fayda var :) Parfümden hoşlanmayan, alerjisi olan vs. kişilerin hoşuna gitmeyebilir. 


Kullanım şeklim ise; diğer bütün toniklerde de malum olduğu üzere, temizlenmiş cildime pamuk yardımıyla iyice yediriyorum. Temizlenen ciltten bile çıkardığı kiri görünce yuhhh dememek mümkün değil. Ürünün kullanım sonrası verdiği nemli hissi o kadar çok seviyorum ki, tek bir Benri kare pamuk ile önce yüzümü daha sonra pamuğun diğer tarafı ile boyun ve dekolte bölgemi temizliyorum, maksat bu kadar güzel bir ürün ziyan olmasın, son damlasına kadar fayda sağlasın :)) tabii ki yüz ve boyun/dekolte kirini birbirine karıştırmadan pamuğun ayrı yüzleri ile yapmak şartıyla :)) Akşamdan sabaha yumoş yumoş ışıl ışıl cilt ile uyanıyorum. (sonrasında mutlaka uygun nemlendirici kullanıyorum tabii ki, tek başına hiçbir tonik mucize olamaz, ama bu tonik sanki çok üşendiğim zamanlarda bişey sürmesem de yeter gibime geliyor)

Benim fikirlerim bu şekilde, Missha nın sitesinden kısaca teknik bilgi paylaşmak gerekirse de;

* Sahip olduğu cildin her katmamında etkili olan 17 NMF (Doğal nem faktörü) ile cildin doğal ihtiyacı nemlendirmeyi gerçekleştiriyor. 
* 12 saate kadar nemlendirme özelliği test edilmiştir. 
(kendi adıma söylemek gerekirse en az 8 saatine kefilim.8 saatten az uyumadığım için) 
* Hafif formülü ile cildin doğal yağ/nem dengesini korur besler.
*Alkol, paraben, mineral yağ vs. zararlı içeriğe sahip değildir. 
* Akıllı asansör sistemine sahiptir.
Akıllı asansör sistemi: Cildin her katmanına ihtiyacı olan NMF miktarını dağıtır.
* Lamel bariyer sistemi (kuruluğa karşı koruma sistemi) ne sahiptir.
Lamel bariyer sistemi: Emildikten sonra buharlaşmayı engeller. Deri üstüne deri yaparak doğal koruma kalkanı oluşturur. 

Kısaca ürünün vaatleri bu şekilde; benim açımdan vaatlerinin hiç biri boş değil, oldukça memnunum bittikçe daha iyisi satış temsilcilerince önerilmezse yenisini alacağım bir ürün. Daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz missha.com.tr den inceleyebilirsiniz. 

Sevgiler :))


1 yorum :

  1. Bloğumda ödüllü blog keşif etkinliği var ayrıca ufak bir hediyesi olan çekilişim var beklerim sevgiler :)

    YanıtlaSil